ניקוי ראש

1 יש לי חבר שקיבל סרטן, לא עלינו, ואמרו לו שיש אוכל טבעוני שיכול לרפא אותו. הוא התלבט כמה דקות והחליט ללכת על כימותרפיה.

2 ואפרופו: טבעונים לא חיים יותר שנים. הם רק נראים זקנים.

3 קראתי מחקר שאכילה רגשית, משהו שלהערכתי אני סובל ממנו, מקצרת את החיים בכשנה וחצי. זה מאוד העציב אותי. אחר כך קראתי מחקר שאכילה כזו גם גורמת לך לישון פחות טוב, ועוד מחקר שטוען שזה גורם לבעיות נשימה, וזה כבר שבר אותי. אמרתי לאפרת: תקשיבי, אני עם החרא הזה גמרתי. לא קורא יותר מחקרים.

4 אני מכבד בעלי כלבים ויפה לראות אותם מסתובבים עם הכלבים לטיול בוקר, אבל במבט מן הצד, זה לא מוזר קצת שבני אדם אוספים את הקקה של הכלבים שלהם? כאילו, אנחנו בפאקינג ראש שרשרת המזון, איזו עוד חיה למען השם אוספת קקי של חיה אחרת?

5 חבר שלי התאכסן במלון בגיאורגיה וסיפר לי שבטעות המנקה ראתה אותו עירום בשלוש לפנות בוקר. איזו סיבה, הוא שאל אותי, יש למנקה הזו להיות בשלוש בבוקר במעלית?

6 איך החיילים הבודדים עדיין מופתעים כשמביאים את אמא שלהם לטקסי סיום הצטיינות? הם בחיים שלהם לא ראו "שש עם…"?

7 אם אתה יוצא עם מישהי מהמחלקה לשימור לקוחות בהוט וזה לא עובד ביניכם – כמה שנים ייקח לך להיפרד ממנה?

8 אתה יודע שאשתך מכורה לסלולרי כשאתם בטיול בחו"ל, נוסעים בדרכים היפות, ואתה אומר לה: "אפרת, תרימי את הראש מהמסך רגע, תסתכלי מהחלון איזה נהר יפה יש בחוץ". והיא אומרת לך: "כן, זה באמת נהר גדול, אני רואה אותו בווייז".

9 אנשים שמשאירים לי הודעה קולית של שתי דקות: על הקבר הפתוח שלכם אני אקשיב להודעה הזו.

10 לקחתי פעם את סבתא שלי לרופא והוא אמר לה שיעזור לה לצאת לטיול בשמש. ואני חשבתי: וואלה אחי, היא ביקשה המלצות לבילוי? לך תטייל אתה בשמש, אם בא לך. היא בת 84, היא רוצה לראות "היפים והאמיצים". תביא תרופה ועזוב אותה בשקט.

11 תחביב פופולרי של זוגות נשואים: כשקמים, להתווכח מי ישן יותר גרוע בלילה.

12 איך יש צבעי פנדה בכל כך הרבה צבעים, אבל דובי פנדה הם רק שחור ולבן?

13 סוסי פוני: הם מודעים לכך שהם גמדים או שהם חשים עצמם כלבים משודרגים כאלה?

14 לאחרונה הבנתי שאני מרגיש לפעמים כמו שאנשים מרגישים כשהם בג'קוזי בספא וחוגגים את החיים, ופתאום מפסיקות הבועות והם מסתכלים סביבם ואומרים – אני אדם מבוגר, למה בעצם אני עושה אמבטיה עם אנשים זרים?

15 כשאני נכנס לרכב ומתיישב ליד ההגה, יש את הרגע המשפיל הזה שאפרת מרימה את היד ומחזיקה את הידית הקטנה שמעל החלון.

16 יש לי כמה חברים שהבנים שלהם לומדים בבי"ס דמוקרטי. הם מאוד מרוצים, אבל בגרות אין להם. שאלתי מדוע, הם ענו שזה העניין בדמוקרטיה: הרוב קובע והרוב החליט לא ללמוד. אמרתי להם שאני מאוד מעריך את זה, אבל את הילדים שלי אשלח לבית ספר דיקטטורי.

17 חלמתי בלילה שיובל דיין מנסה לעבור את גדר התיל בגבול עזה ומסתבכת עם השיער.

18 וחלמתי גם שקניתי לילדים תוכית מדברת והם מאוד שמחו, והיא הייתה ממש כמו תוכי מדבר, רק שבמקום לחזור אחרינו היא הייתה מתווכחת.

19 רעיון לפיתוח: אפשרות להעביר תינוק בוכה לרטט.

20 הכרתי מישהי שלא נהגה לאותת. זה היה עקרוני אצלה. היא טענה שזה עניין אישי שלה לאן היא מתכוונת לפנות.

21 הבן שלי אמר לי שנמאס לו מהסוני פלייסטיישן והוא רוצה אקס בוקס. נמאס לו מסוני פלייסטיישן! איך בכלל דבר כזה יכול להימאס? מה לי היה בגילו? אני שלושה חודשים ניסיתי להגיד ״בקבוק בלי פקק״ והרגשתי שיש לי את החיים הכי מעניינים בעולם.

22 מדוע ילדינו, כשהם תינוקות, הם מתעוררים בשש בבוקר אבל דווקא כשהם גדולים ויכולים כבר לעזור לך, הם קמים בצהריים?

23 אתה יודע שאכלת הרבה בחג כשחולצה מתחילת החג לא עולה עליך ביום האחרון שלו. 

24 שמתי לב שחילונים שבאים לבית כנסת בגלל בר־מצווה או משהו, עומדים עם הסידור ובעצם לא יודעים אם נשארו חמש דקות לסוף התפילה או שעה ורבע. החיים בחוסר ודאות.

25 מישהו תלה מודעה בבניין של הפסיכולוגית שלי בירושלים, "מעוניין לנקות חדרי מדרגות״. אחי, קח סמרטוט ותתחיל לנקות, בשביל מה כל הפרסום הזה? אתה רוצה להרשים את הפסיכולוגית שלי?

26 יונתן בא לחדר שלנו בלילה וביקש שאקח אותו למיטה. אבל הרגע היית שם, לא? אז למה הגעת?!

27 הבן אדם שהמציא את פעמוני הרוח האלה שבצימרים תמיד יש מהם בשפע – כמה נורא זה סתם לשבת בשקט במרפסת?

28 האם זה מקרי שאמא של מרקו נעלמה תמיד דווקא באוגוסט? ואיפה ההורים של דורה? נולדה לכם ילדה עם ראש קצת גדול אז נטשתם אותה?

29 היה לי פעם כלב שנדרס וסבל מנזק מוחי. כשהייתי מוציא אותו לא היה לו קקי ופיפי. היו לו צרכים מיוחדים (סליחה על זה).

30 שאלתי את הבת שלי אם היא השלימה עם איזו חברה שרבה איתה. הבת שלי שאלה מאיפה אני יודע שהן רבו. אמרתי לה: "יש דברים שאבא יודע". היא התרגשה וביקשה להבין איך זה קורה. אז הסברתי לה את התהליך: "הוא מבין אותם לבד כשהוא מציץ לך בסלולרי".